ده شرکت برتر نفتی از لحاظ درآمد

خسارت سیل منجر به افزایش واردات می‌شود؟
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸
سهم صادرات مس ایران در بازار جهانی چگونه است؟
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸
نمایش همه

ده شرکت برتر نفتی از لحاظ درآمد

ده شرکت برتر نفتی از لحاظ درآمد

در این مقاله بررسی ده شرکت برتر نفتی از لحاظ درآمد و سه شرکت با بیشترین درآمد جهان را بررسی می کنیم. کدام شرکت بالاترین درآمد نفتی را در جهان دارد؟

گروه Sinopec چین در لیست نخستین شرکت های نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۸ با درآمد بیش از ۴۲۰ میلیارد دلار پیش از شل و آرامکو Aramco عربستان سعودی  قرار دارد. بر اساس گزارشات، شرکت نفت و گاز اکسون موبیل ایالات متحده، در سال جاری ششمین جایگاه را با درآمد کل سال ۲۰۱۸ از حدود ۲۷۹ میلیارد دلار آمریکا به دست آورد.

صدها میلیارد دلار درآمد فروش در سال در صنعت نفت و گاز غیر رقمی معمول نیست. با این حال، درآمد به شدت وابسته به توسعه قیمت نفت خام در بازار جهانی است. به همین خاطر، شرکت Sinopec به عنوان مثال هر دو کسب و کار انرژی و مواد شیمیایی را انجام می دهد.

شرکت نفت عربستان سعودی عربستان سعودی Aramco جدیدا وارد این لیست شده است. در آوریل ۲۰۱۹، این شرکت برای اولین بار اوراق قرضه به ارزش ۱۲ میلیارد دلار در بورس اوراق بهادار قرار داد. شرکت نفت آرامکو، که همچنان در اصل تحت کنترل دولت است، آمارهای مالی را برای اولین بار منتشر کرد. پیش از این، حساب های شرکت آرامکو عربستان سعودی از دهه ۱۹۷۰ عمومی نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *