سهم صادرات مس ایران در بازار جهانی چگونه است؟

ده شرکت برتر نفتی از لحاظ درآمد
ده شرکت برتر نفتی از لحاظ درآمد
اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۸
محمدعلی نجفی ساناکو
درآمد هر گردشگر ورودی برابر با فروش چند بشکه نفت است؟
خرداد ۷, ۱۳۹۸
نمایش همه

سهم صادرات مس ایران در بازار جهانی چگونه است؟

سهم صادرات مس ایران در بازار جهانی چگونه است؟ در بازار جهانی میزان فروش فلزات بعد از محصولات نفتی و پتروشیمی تاثیر شگرفی در سودآوری و شاخص های صادراتی دارد. یکی از فلزات گرانبها و پرکاربرد، فلز مس می باشد و ما در این مقاله می خواهیم به بررسی سهم ایران در این بازار جهانی پر سود بپردازیم.

 

بیشترین منابع مس دنیا با سهم ۳۴ درصدی در کشور شیلی می باشد و سه کشور شیلی، پرو و مکزیک بیش از نیمی از معادن مس دنیا را در خود جای داده اند. در آسیا اندونزی بیشترین منابع مس دنیا را دارد و بعد از آن همینطور که در تصویر زیر می بینیم با سهم ۴درصدی در رتبه هفتم دنیا قرار دارد.

 

کدام کشورها از ایران مس می خرند؟

چین بزرگترین شریک تجاری ایران همچون بسیاری از تولیدات خام ایران، بزرگترین خریدار کشورمان است و بعد از آن تریکه و روسیه عطش خوبی نسبت به خرید این فلز گرانبها دارند و صادرات این محصول به سه کشور مذکور حدود ۷۵درصد حجم کلی این فلز می باشد که به نظر می رسد بایستی در مورد بازریابی این محصول بیشتر در این کشورها بازنگری شود.

در تصویر پایین همانطور که مشاهده می کنید کشورهای دوردست کانادا و استرالیا با توجه به دسترسی کمتر به دیگر منابع مس دنیا جز خریداران اصلی مس ایران می باشند.

 

در این خصوص توجهتون را به صحبت های مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران جلب میکنم، ایشان اخیرا فرمودند که محصولات مختلف صنعت مس ایران به کشورهای چین،‌ هند،‌ ترکیه و امارات متحده عربی صادر می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، “احمد مرادعلیزاده” با بیان این مطلب در مورد اقدامات صورت گرفته در خصوص صادرات محصولات این شرکت به بازارهای خارجی پرداخت و گفت: در سال گذشته شرکت مس حدود ۱۵۰ هزار تن کنسانتره به کشور چین، ۴۲ هزار تن مس کاتد به کشور ترکیه و حدود ۸ هزار تن کاتد به کشور امارات متحده عربی صادرات داشته است.

 

تیم حرفه ای ساناکو، با افتخار در کنار تجار ایرانی به منظور افزایش صادراتشان باالخص در کشورهای ترکیه، آلمان، ایتالیا و امارات متحده عربی می باشد.

لطفا در پایین نظر خودتان را در مورد موضوع “سهم صادرات مس ایران در بازار جهانی چگونه است؟” بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *